advertise

کاربردهای فیلتر درایر

کاربردهای فیلتر درایر - مانا تهویه نقش جهان

همه چیز در مورد فیلتر درایر

بشر، امروزه برای پیشبرد اهداف خود از ابزار ‌های گوناگونی بهره می‌جوید. این ابزار در اشکال و ابعاد گوناگون همچنین روش ‌های مختلف این اهداف را به بهترین صورت ممکن پیش می‌ برند. این اهداف گوناگون مانند گرمایش، سرمایش، افزایش سرعت امور، کاهش استفاده از نیروی بدنی، افزایش راندمان، و ... هستند. بخشی از این اهداف مربوط به تغییر هوای محیط زندگی و یا محل کار است. این کار با استفاده از انواع سیکل‌ ها و سیستم‌ های ترمودینامیکی صورت می‌ گیرد. نکته این است که این تغییرات با استفاده‌ تنها از این سیکل ‌ها منجر به هدف مد نظر ما نمی گردد و برای رسیدن به هدف مطلوب می بایست از چند سیستم و وسیله بهره بگیریم. یکی از این ابزار های مورد بحث فیلتر درایر و یا خشک کن هوا می باشد. ما همه چیز در مورد فیلتر درایر را به شما خواهیم گفت. پر واضح است که اگر رطوبت هوا از حد خاصی خارج شود موجب آزار انسان و تغییر در نتیجه کار آن می‌ شود. برای جلوگیری از این افزایش رطوبت در طی استفاده از انواع سیکل‌ های ترمودینامیکی از فیلتر درایر استفاده می ‌کنند. تیم مانا تهویه نقش جهان در تلاش بوده است تا همواره بهترین خدمات مربوط به تولید و عرضه انواع چیلر، انواع میکرو فیلتر درایر، انواع فیلتر درایر یخچال، فیلتر درایر کمپرسور، فیلتر درایر در کولر گازی، فیلتر درایر چیلر تراکمی، فیلتر درایر ضد اسید، فیلتر درایر تبریدی، انواع کندانسور و ... را به کاربران خود عرضه کند. با ما همراه باشید تا اطلاعاتی مفید در مورد انواع فیلتر درایر کسب کنید. در ابتدا تلاش می کنیم تا به شما بگوئیم فیلتر درایر چیست و سپس به کاربردهای فیلتر درایر بپردازیم. تا انتهای این مقاله تیم مانا تهویه نقش جهان را همراهی بفرمائید.

همه چیز در مورد فیلتر درایر - مانا تهویه نقش جهان

فیلتر درایر چیست؟ - مانا تهویه نقش جهان

فیلتر درایر چیست؟

همانگونه که از نام این ابزار بر می ‌آید، فیلتر درایر مواد را از هم جدا می‌ کند. در واقع فیلتر درایر وسیله ای ست که در طی سیکل‌ های ترمودینامیکی و بالاخص سیکل ‌های تبرید و دستگاه کمپرسور مواد مضر و نامطلوب سیکل مانند رطوبت یا اسید را جذب می‌کند و یا اصطلاحا آن را خشک می ‌کند. در فیلتر درایر، جذب ناخالصی‌ ها با روش ‌های متفاوتی انجام‌ می‌شود. در یکی از این روش ‌ها از مواد جاذب بهره گیری می گردد. پر کاربردترین این مواد عبارت‌اند از آلومینای فعال شده، سولفات کلسیم، آلومیناژل، شبکه توری بسیار ظریف و مولکولی موسوم به سرند، سیلیکاژل. این مواد بخش عظیمی از رطوبت، رسوبات و اسید های مواد مورد استفاده در سیکل ‌ها را دریافت کرده و هوا را تصفیه می ‌کنند.

انواع فیلتر درایر

در این قسمت از مقاله کاربردهای فیلتر درایر به معرفی انواع فیلتر درایر خواهیم پرداخت. همانطور که مشخص است فیلتر درایر دارای انواع مختلفی می باشد. این نمونه ها از این قرار هستند:
_ فیلتر خط مایع: معمول ترین و ابتدایی ترین نوع انواع فیلتر درایر می باشدکه روی جریان بازگشتی سیال مبرد نصب می شود.
_ فیلتر درایرهای دو جهته: امروزه از فیلتر درایرهای دو جهته نیز گاهی در سیستم ها استفاده می شود. از فیلتر درایرهای دو جهته نیز می توان در خط مایع استفاده کرد. موضوع بسیار مهمی وجود دارد که از این قرار است درباره فیلتر درایرهای دو جهته این است که در آن ها از یک شیر یک طرفه استفاده می شود. این کار به منظور اطمینان حاصل کردن از عملکرد فیلتر صورت می گیرد. تیم مانا تهویه نقش جهان بهترین نمونه ها از انواع فیلتر درایر های دو جهته، فیلتر درایر تبریدی، فیلتر درایر کولر اسپلیت، فیلتر درایر چیلر تراکمی، فیلتر درایر یخچال و ... را به شما گرامیان عرضه می کند.
_ فیلتر درایرهای ترکیبی: فیلتر درایر ها ممکن است به دلایل خاصی روی سیستم نصب شوند. برای مثال ممکن است تنها وظیفه حذف رطوبت را بر عهده داشته باشند. یا اینکه جهت حذف اسیدهای ضعیف یا ذرات جامد مورد استفاده قرار گیرند. گاهی نیز از فیلتر درایرهای ترکیبی استفاده می شود. این فیلترها تمامی موارد بالا را در خط جریان کنترل می کنند. شما عزیزان می توانید برای آگاهی یافتن از قیمت فیلتر درایر یخچال، قیمت فیلتر درایر کولر گازی، قیمت فیلتر درایر کمپرسور، قیمت فیلتر کر درایر دانفوس و ... با تیم پشتیبانی سایت مانا تهویه نقش جهان تماس حاصل نمائید و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید.
_ فیلتر درایرهای خط ساکشن: نحوه کار فیلتر ساکشن به این صورت است که ابتدا مبرد از یک رینگ بزرگ که بین بلوک و صفحه داخلی فیلتر تعبیه شده برای گرفتن مواد خارجی عبور کرده و سپس از تورهای شبکه ‌ای که بر روی بلوک ‌ها قرار دارد، می‌گذرد. علاوه بر این، در خروجی فیلتر، کلاهک پلاستیکی وجود دارد که لبه آن به صفحه داخلی چسبیده و مانع از ورود کثیفی‌ها به لوله خروجی در حین کار می ‌شود. در نصب این نوع از فیلتر‌ها باید توجه داتش که فیلتر درایرهای خط ساکشن را قبل از رسیدن افت فشار به مقادیر زیر باید تعویض کرد:
در سیستم ‌های کوچک: ۰.۵ بار فشار
در سیستم‌ های تبرید: ۰.۲۵ بار فشار
در سردخانه ‌ها: ۰.۱۵ بار فشار


انواع فیلتر درایر - مانا تهویه نقش جهان

اجزای فیلتر درایر - مانا تهویه نقش جهان

اجزای فیلتر درایر

مسلما نیاز است که بدانید اجزای فیلتر درایر شامل چه مواردی می گردد. شناخت اجزای تشکیل دهنده فیلتر درایر به شما کمک می کند تا کارآمدی بالاتری را از آن به بهره ببرید. به طور کلی این دسته از فیلترها از چهار جز تشکیل می‌ شوند. این چهار جز و وظیفه هرکدام در زیر آورده شده است:
هسته: قسمت و جز اصلی سیستم است که رطوبت و ناخالصی‌ ها را جذب می ‌کند.
فنر: بی حرکت بودن درایر مهم است برای رفع حرکت و ثابت نگه داشتن آن از یک فنر بهره می ‌جویند.
نمد: مشابه یک ارتعاش ‌گیر و لرزه گیر عمل می‌ کند و مانع آسیب رساندن فنر به هسته درایر می‌ شود.
صفحه توری: یک صافی است که از خروج ذرات از درایر جلوگیری می ‌کند. مانع از اتفاق بعدی نظیر انفجار هنگام جوشکاری می‌ شود.
چنانچه مایل هستید اطلاعاتی بیشتر در این زمینه کسب کنید کافی ست با تیم پشتیبانی سایت مانا تهویه نقش جهان تماس حاصل کنید تا در کمترین زمان ممکن بیشترین اطلاعات را دریافت نمائید.

نصب فیلتر درایر در مسیر خط لوله

در این بخش از مقاله کاربردهای فیلتردرایر، طریقه نصب این قطعه را تشریح می کنیم. نیاز به توضیح است که تیم تخصصی مانا تهویه نقش جهان در خدمت شما ست تا اطلاعات تکمیلی در مورد نصب فیلتر درایر در مسیر خط لوله را به شما منتقل کند. وظیفه اصلی فیلتر درایر محافظت از روغن کمپرسور و سیال مبرد است. این قطعه به گونه‌ ای طراحی می ‌شود که بتواند رطوبت ورودی به دستگاه را تقریبا به صفر رسانده و از ورود ذرات رسوب کننده به روغن و سیال مبرد جلوگیری کند. به همین خاطر باید از فیلتر درایر پیش از بخش ورودی استفاده کرد. به این منظور این قطعه را قبل از ورودی ساکشن سیال مبرد نصب می‌ کنند. پیش از بیان عامل دیگر می بایست متذکر شد که تیم مانا تهویه نقش جهان هر آنچه در مورد تعویض فیلتر درایر کولر گازی، تعویض فیلتر درایر یخچال، تعویض فیلتر درایر چیلر تراکمی، فروش فیلتر درایر یخچال، و ... که بخواهید را در کمترین زمان ممکن در اختیار تان قرار خواهد داد. عامل دیگری که سبب استفاده از فیلتر درایر در این بخش می شود، عامل گرما ست. با افزایش دما، رطوبت نسبی سیستم کاهش یافته و در نتیجه میزان رطوبت جذب شده در رطوبت گیر ها کاهش خواهد یافت. در واقع گرما می‌ تواند باعث ورود رطوبت به سیستم شود. به همین خاطر باید این قطعه را در بخشی نصب کرد که مبرد در سرد ترین حالت ممکن به سر خواهد برد. یعنی بخش ورودی به ساکشن یا مسیر برگشت از کمپرسور. جایی که سیال مبرد پس از عبور از کندانسور به حالت مایع درآمده و آماده ورود به کمپرسور است. فیلتر درایرها را باید به صورت عمودی روی خط لوله نصب کرد. دلیل این کار، استفاده از نیروی جاذبه زمین برای فیلتر کردن سیال مبرد است. طوری که سیال به خاطر وزنی که دارد از رطوبت گیر عبور کرده و آماده ورود به کمپرسور گردد. همچنین پایین بودن سرعت سیال در این حالت باعث تماس بیشتر سیال مبرد و فیلتر رطوبت گیر می‌ شود.

نصب فیلتر درایر در مسیر خط لوله - مانا تهویه نقش جهان

فیلتر درایر - مانا تهویه نقش جهان
سخن پایانی

هم اینک به انتهای مقاله کاربردهای فیلتر درایر رسیدیم. ورود رطوبت و برخی ذرات فیزیکی به ساختمان کمپرسور یا سیستم تبرید می ‌تواند خرابی های ناگواری به بار بیاورد. به همین خاطر باید از این قطعات در خطوط لوله استفاده کرد. درایر را عموما به صورت عمودی و در پایان جریان برگشتی سیال مبرد نصب می‌ کنند. در طراحی آن‌ ها از مواد جاذب رطوبت و حذف کننده ‌های فیزیکی ذرات استفاده شده است. وظیفه اصلی این قطعه محافظت سیال مبرد و همچنین روغن کمپرسور در برابر ورود رطوبت و دیگر عناصر شیمیایی است. همواره توجه داشته باشید که نگهداری از فیلتر درایر بسیار آسان اما مهم است. برای این کار ابتدا در محیط از یک رطوبت سنج استفاده کنید. زمانی که رطوبت از حال ایده آل خارج شد، سیستم را بررسی کنید و اگر مشکلی نیفتاد، فیلتر درایر را تعویض نمایید. به صورت کلی هم به یاد داشته باشید که هر زمان سیستم تبرید خود را تعمیر کردید، حتما باید فیلتر درایر را نیز تعویض کنید. با رعایت همین نکات کوچک مطمئن باشید که به عمر دستگاه خود افزوده ‌اید و هزینه ‌های جانبی خود را تا حد زیادی کاهش می ‌دهید. پسندیده است که پیش از اقدام به هر کاری در مورد تعویض فیلتر درایر یخچال، تعویض فیلتر درایر چیلر تراکمی، خرید فیلتر درایر، خرید فیلتر درایر یخچال، و یا آگاهی از مشخصات فیلتر درایر با یک تیم متخصص مشورت نمائید. از این رو متذکر می شویم که شما عزیزان می توانید این امر را به متخصصان تیم مانا تهویه نقش جهان بسپارید تا بهترین نتایج را به کف آورید. مانا تهویه نقش جهان در خدمت شما ست تا مشکلات شما در این زمینه ها را به خوبی رفع و رجوع نموده و اطلاعات لازم را به شما انتقال دهد. با مانا تهویه نقش جهان همراه باشید تا آسودگی خاطر را به خانه ببرید.